Megalakulás:
Az Adyton Művészeti Alapítvány 2016. novemberében kapott működési engedélyt.
Ezt megelőzően civil összefogással már 2015-ben megkezdte önerőből történő tevékenységét.

Céljaink:
A kreatív szabadzene összművészeti alapon történő tanítása, népszerűsítése kiváló magyar és magyar származású külhoni valamint külföldi mesterek segítségével. A kultúrákra és az elmélyült alkotásra nyitott, kreatív művészek felkarolása, alkotói projectekbe való bevonása.

Alkotói attitűd:
Az alkotónak legyen mondanivalója, amely belülről fakad. Ezt a belső hangot a kívülről érkező élmények, tapasztalások, tudatosítások segítik megtalálni és kibontakoztatni. Ahhoz, hogy a mondanivaló formát öltsön motivációra van szükség.

Hatások és lehetséges utak:
Egy alkotóművészt inspirál, magasabb szintre emel, más művészeti ágak tanulmányozása és az azokban való közvetlen vagy közvetett részvétele. Ugyanilyen erős hatással van a kötetlen beszélgetések sorozata az alkotói folyamatokra.

Amit teszünk:
Saját szervezésű, koncertekkel összekötött, kulturális rendezvényeket tartunk. Ezek egyelőre három fő csoportra oszthatók.

• Adyton Estek - két részből álló rendezvények, melyek első része egy társművészeti program, a második a szabadzenei koncert.
  • Adyton Szabadzene Műhely és Alkotó Együttlét – augusztus végén tartandó egy hetes, összművészeti kurzus zenészeknek.
  • Adyton Karácsony –  a karácsonyi ünnep lelkületével áthatott nagy koncert mint az egész éves munkálkodásunk zárása

Pisti Small

Alapító